Wiosenne opryski drzew owocowych

Prasówki

Uprawa drzew owocowych to prawe zajęcie – nawet gdy mamy tylko kilkoma drzewami najpopularniejszych form. Dzięki nim umiemy każdego roku zajmować się dużymi w witaminy i dobrymi owocami. Część z nich posłuży nam do stworzenia pysznych towarów na zimę. Wiele drzew owocowych że jedzeń i powodować bardzo długo. Wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji. Przydatne jest na przykład regularne gwarantowanie ich przed infekcjami i pasożytami.

Dlaczego opryskiwanie jest konieczne?

Opryskiwanie przydatne jest ze powodu na dalekiego rodzaju choroby i pasożyty które zagrażają drzewom. Choroby robione są przede wszystkim przez atakujące drzewa grzyby. W poszczególnych przykładach mogą żyć one przyniesione i przez infekcje bakteryjne i wirusowe, jest ostatnie zawsze zdecydowanie rzadsze. Stosowanie oprysków powoduje, że choroby nie mogą się rozwijać na drzewach owocowych, nawet gdy potencjalnie sprawiające je grzyby, bakterie, czy wirusy są obowiązujące w danej roślinie.

Zapobiegające chorobom środki ochrony roślin należy zwracać więcej w sensu zapewnienia innych roślin, nawet gdy nie są one w strefy. Zmniejsza się w współczesny metoda możliwość przenoszenia chorób przez występujące na drzewach pasożyty. Właśnie pasożyty są kolejnym powodem, dla którego opryski są konieczne. Dawane w odpowiedni sposób środki owadobójcze pozwalają na bezpieczeństwo drzew owocowych przed utratami, jakie mogłyby inaczej zostać wykonane.
Rodzaje oprysków do drzew owocowych

Wiele oprysków stosowanych na drzewa profilaktycznie zawiera substancje o dużym spektrum działania, które zabijają wiele rodzajów grzybów, bakterii i neutralizują wirusy. Mogą obejmować również zabezpieczające rośliny środki owadobójcze. Wiele oprysków dokonuje się a wtedy, kiedy zajdzie konkretna potrzeba – na roślinach zacznie otwierać się choroba. Stosuje się wtedy właściwie dobranych oprysków, o składzie wybranym tak, by zlikwidować konkretny patogen.
Kiedy wykonuje się opryski?

Ze powodu na prowadzący u nas czas, większość patogenów uczy się kiedy temperatury są dodatnie. Zimy przetrwać mogą przede wszystkim zarodniki grzybów, które zawsze same w sobie najczęściej nie powodują objawów choroby. Czas jak należy zrobić pierwsze opryski to wczesna wiosna. Temperatura minimalna jaka wskazana jest do ich spowodowania określona jest zawsze na opakowaniu środka. Skoro nie – warto zapytać sprzedawcę. Wytwarza się je nim na drzewach rozwiną się liście.
Czy chemiczne opryski to samo wyjście?

Dużo osób cierpi wątpliwości dotyczące stosowania oprysków do drzew owocowych. Z jednej strony przynoszą one przed chorobami – z różnej natomiast, ich składniki mogą w roślinach pozostać dość długo, a nawet przedostać się do owoców. Warto wiedzieć nie wszystkie środki używane do oprysków są tak samo niebezpieczne dla gości. Wiele substancji całkowicie płynie z roślin obecnie w szybkim okresie po skończeniu oprysków. Na zbytu ważne są i środki ekologiczne, często oparte na ekstraktach ziołowych, które najczęściej są całkowicie bezpieczne.

Publikacja powstała dzięki zgodzie z ogrodniczym sklepem internetowym Sklep Poradnika Ogrodniczego.

 

źródło artykułu Dlaczego opryskiwanie jest konieczne?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments