Wiosenne opryski drzew owocowych

Prasówki

Uprawa drzew owocowych to cudowne zajęcie – nawet jeżeli dysponujemy zaledwie kilkoma drzewami najpopularniejszych form. Dzięki nim możemy każdego roku zajmować się możnymi w witaminy i dobrymi owocami. Strona z nich posłuży nam do zrobienia pysznych artykułów na zimę. Wiele drzew owocowych może mieszkać oraz owocować bardzo długo. Wymagają wprawdzie odpowiedniej pielęgnacji. Wskazane jest na dowód regularne chronienie ich przed grypami i pasożytami.

Dlaczego opryskiwanie jest przydatne?

Opryskiwanie wskazane jest ze względu na różnego typie infekcje i pasożyty które zagrażają drzewom. Choroby robione są przede wszystkim przez atakujące drzewa grzyby. W wybranych przykładach potrafią żyć one zrobione także przez infekcje bakteryjne i wirusowe, jest toż wprawdzie zdecydowanie rzadsze. Stosowanie oprysków powoduje, że choroby nie potrafią się rozwijać na drzewach owocowych, nawet jeżeli potencjalnie dające je grzyby, bakterie, czy wirusy są obecne w poszczególnej roślinie.

Zapobiegające chorobom środki ochrony roślin należy zwracać również w charakteru zabezpieczenia innych roślin, nawet jeśli nie są one w przestrzeni. Ogranicza się w ostatni rób możliwość przenoszenia chorób przez funkcjonujące na drzewach pasożyty. Właśnie pasożyty są kolejnym powodem, dla którego opryski są konieczne. Dawane w jednoznaczny rodzaj środki owadobójcze zezwalają na ubezpieczenie drzew owocowych przed szkodami, które mogłyby inaczej zostać wykonane.
Rodzaje oprysków do drzew owocowych

Wiele oprysków zwracanych na drzewa profilaktycznie zawiera substancje o dużym spectrum działania, które zabijają wiele rodzajów grzybów, bakterii i neutralizują wirusy. Mogą obejmować również zabezpieczające rośliny środki owadobójcze. Wiele oprysków szykuje się a to, kiedy zajdzie konkretna potrzeba – na roślinach zacznie utrzymywać się choroba. Stosuje się wtedy odpowiednio dobranych oprysków, o składzie dobranym tak, by zlikwidować konkretny patogen.
Kiedy prowadzi się opryski?

Ze względu na występujący u nas klimat, większość patogenów otwiera się kiedy temperatury są dodatnie. Zimy przetrwać mogą przede wszystkim zarodniki grzybów, które ale same w sobie najczęściej nie powodują objawów choroby. Czas gdy należy zrobić pierwsze opryski to wczesna wiosna. Temperatura minimalna jaka konieczna jest do ich sprawienia wskazana jest zwykle na opakowaniu środka. Jak nie – warto zapytać sprzedawcę. Dokonuje się je zanim na drzewach rozwiną się liście.
Czy chemiczne opryski to prawdziwe wyjście?

Dużo pań posiada wątpliwości dotyczące stosowania oprysków do drzew owocowych. Z jakiejś strony przynoszą one przed chorobami – z różnej natomiast, ich elementy mogą w roślinach pozostać dość długo, a nawet przedostać się do owoców. Warto znać nie wszystkie środki wykorzystywane do oprysków są tak samo niekorzystne dla gości. Wiele substancji całkowicie znika z roślin już w bliskim okresie po ukończeniu oprysków. Na rynku te są i środki ekologiczne, często oparte na ekstraktach ziołowych, które powszechnie są całkowicie bezpieczne.

Publikacja powstała dzięki zgodności z ogrodniczym sklepem internetowym Sklep Poradnika Ogrodniczego.

 

źródło artykułu Dlaczego opryskiwanie jest konieczne?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments