5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z danych za rok 2018 wynika, że liczba sklepów oferujących swoje produkty online wzrosła o 34% w ruchu ostatnich 5 lat. Również na placu pojawiają się nowoczesne technologie, które ułatwiają dokonanie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki najwyższym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy spokój i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według informacjach z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego kupimy w magazynach internetowych?” 40% odpowiedzi wskazywało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu z nas zależy na dużym załatwieniu swoich przygód. Nie doceniamy wyglądać w kolejkach. Zakupy przez internet ułatwiają nam uniknięcie tłumów. Nie musimy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tymże, jak dojechać w określone miejsce. Zamiast tego tworzymy stronę internetową i wszystko tworzymy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy przejść do kolejnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to całkiem trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. I cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet parę minut, co w sklepach stacjonarnych sprowadza się rzadko.
Wszystko w jedynym miejscu

Kolejnym powodem, który uzyskał wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu produktów w jedynym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej swobody niż w galeriach handlowych. Możemy wejść na kartkę każdego sklepu i szukać asortyment w jakimkolwiek miejscu oraz czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym uznaniem zajmuje się odzież i obuwie. Na innym miejscu znajdują się środki i pielęgnacje. Potrafi wtedy żyć zaskoczeniem, jednak czynnik jest jednoznaczny. Mowa tu o cenach, które często kłócą się od tych stacjonarnych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i zabawy wideo. Wiele kobiet posiada jeszcze ze sklepów internetowych w końca zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych kwalifikuje się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto wspomnieć, istnieje okazję porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesie sklepów stacjonarnych te będzie ostatnie dodatkowe, jednakże w takiej formy musimy udać się co nieco do mało miejsc. Z kolei mając z internetu, wystarczy wprowadzić na poszczególną stronę, a wszystkie potrzebne dane będą na wyciągnięcie ręki. Kiedy zatem dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Kiedy chcemy skorzystać z najpiękniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wprowadzić na dobrą platformę. Następnym etapem będzie wybranie interesującego nas towaru lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów prostych w przeciwnych sklepach wraz z możliwością cenową, która ceni również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z dane.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to drugi powód, który w liczby cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej sprowadza się, że sprzedawcy zachęcają swoich mężczyzn do użytkowania z możliwości internetowej przez liczne promocje. Dzięki nim można zakupić produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej aniżeli w możliwości stacjonarnej. Sprowadza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 oraz mnóstwo nowych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można spotkać w sieci niż stacjonarnie. Warto także wspomnieć, że żyją strony, które składają w jedynym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze mnóstwo czasu oraz pieniędzy.
Dostępność nowych form płatności

Warto także wspomnieć o dostępności nowych form płatności. Sklepy internetowe dają naszym użytkownikom wzięcie z najróżniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” więcej kobiet przyjmuje się na zastosowanie z szybkich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy nowe miejsca zajmują bardziej doskonałe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów korzysta z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz dużo sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być widać są one kilka atrakcyjne wśród polskich konsumentów, tylko nie odchodzą od drugich skutecznością i szybkością.

Na brzeg dodajmy też o płatnościach z odroczonym terminie, które ułatwiają dokonanie zakupów oraz opłacenie ich właśnie po pewnym okresie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również dokonanie zakupów na raty. Możemy zyskać również z systemów świadczonych przez sklepy, kiedy i organizacji finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można jeszcze w niniejszy styl pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy jakikolwiek inny cel.

Artykuł został przygotowany przez ekspertów z pozyczkowy-portal.pl.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments