5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z możliwościach za rok 2018 wynika, że liczba sklepów proponujących swoje wyroby online wzrosła o 34% w czasu ostatnich 5 lat. Dodatkowo na zbytu pojawiają się nowe metody, które ułatwiają zrobienie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki najwyższym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy klimat i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według danych z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego kupimy w handlach internetowych?” 40% odpowiedzi wyglądało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu z nas chce na bliskim załatwieniu naszych przygód. Nie przepadamy wyglądać w fazach. Zakupy przez internet zapewniają nam uniknięcie tłumów. Nie musimy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dojechać w określone pomieszczenie. Zamiast tego budujemy stronę internetową i wszystko uważamy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy pójść do innego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż całkowicie trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. I cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet kilka chwili, co w handlach stacjonarnych daje się rzadko.
Wszystko w pewnym miejscu

Kolejnym powodem, który uzyskał wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu produktów w pewnym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej swobód niż w galeriach handlowych. Możemy wstąpić na część każdego sklepu i szukać asortyment w którymkolwiek miejscu i czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym powodzeniem cieszy się odzież i obuwie. Na kolejnym miejscu wydobywają się leki i pielęgnacji. Może toż istnieć zaskoczeniem, jednak początek jest popularny. Mowa tutaj o cenach, które często kłócą się od tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i sztuki wideo. Wiele kobiet posiada jednocześnie ze sklepów internetowych w kierunku zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto dodać, że aż 47% badanych kwalifikuje się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto dodać, istnieje możliwość porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w wypadku sklepów stacjonarnych te będzie to możliwe, tylko w takiej formie musimy udać się co nieco do kilku miejsc. Z zmianie czerpiąc z internetu, wystarczy wpaść na indywidualną stronę, a całe niezbędne wiedze będą na wybranie ręki. Gdy zatem możliwe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Gdy chcemy wziąć z najatrakcyjniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpaść na zdrową platformę. Następnym krokiem będzie pasowanie dobrego nas towaru czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów widocznych w przeciwnych sklepach wraz z kolekcją cenową, która wchodzi również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z danych.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne promocje to kolejny powód, jaki w grupy cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej daje się, że sprzedawcy zachęcają naszych użytkowników do stosowania z możliwości internetowej przez liczne promocje. Dzięki nim można dostać produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej niż w możliwości stacjonarnej. Zdarza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 oraz wiele nowych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można spotkać w sieci niż stacjonarnie. Warto również wspomnieć, że żyją strony, które łączą w pewnym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze mnóstwo czasu i pieniędzy.
Dostępność różnych form płatności

Warto również wspomnieć o dostępności różnych form płatności. Sklepy internetowe umożliwiają swoim użytkownikom skorzystanie z najświeższych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” najwięcej kobiet określa się na wygranie z bliskich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy nowe miejsca zajmują bardziej klasyczne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów korzysta z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz dużo sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Żyć pewno są one mniej atrakcyjne wśród polskich konsumentów, natomiast nie odchodzą od innych skutecznością i siłą.

Na tył dodajmy więcej o płatnościach z odroczonym terminie, które ułatwiają zrobienie zakupów i opłacenie ich właśnie po takim etapie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również zrobienie zakupów na części. Możemy sięgnąć również z systemów świadczonych przez sklepy, kiedy i organizacji finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można również w obecny rada pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy jakikolwiek kolejny cel.

Artykuł został stworzony przez profesjonalistów z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments